To show the list of online customers, click Customers at the top of the page and select Customer's list. Then open the Online customers window:

EN Zakaznici-seznam-online.png

The connection history is being saved into a log file, which appears as a table of statistics. To show the statistics, click Customers at the top of the page and select Show customer. Then open the Statistics window:

EN Zakaznici-zobrazit-statistika-statistiky.png

To filter up all the customers connected to a specific router, click Networking at the top of the page and select Routers. Then open the Statistics window: Do záložky "Online zákazníci" vedou odkazy z podsložky "Mikrotik routery", která se nachází pod záložkou "Správa sítě". Klepnutím na číslovku se automaticky vyfiltrují všichni v danou chvíli připojení zákazníci:

EN Sprava site-mikrotik routery online router.png

To filter up all the customers connected to a specific tariff, click Tariff at the top of the page and select Tariff statistics. Then open the Statistics window: Do záložky "Online zákazníci" vedou i odkazy z podsložky "Statistika dle tarifů", která se nachází pod záložkou "Tarify". Klepnutím na číslovku se automaticky vyfiltrují všichni v danou chvíli připojení zákazníci:

EN Tarify-statistika-online tarif.png

© 2013 MikroBill, all rights reserved